brasla.jpg

 

 

latvijalv.jpg 

 

epak_152x60.gif

LielaTalka130.gif

 

Draudžu dzīve

Limbažu Sv. Jāņa evanģēliski luteriskā baznīca

http://limbazudraudze.googlepages.com

Pašā Limbažu centrā, Lībiešu ielā, atrodas Sv.Jāņa evanģēliski luteriskā baznīca.Tai ir vairāk kā 320 gadu gara vēsture.Tās šodiena –dievkalpojumi un dažādas draudzes aktivitātes. Tās šodiena un reizē arī nākotne ir bērnu un jauniešu darbs. Baznīcai ir arī sadraudzības draudzes Latvijā  (Cēsu Sv. Jāņa ev.lut. draudze, Lēdurgas ev.lut.draudze u.c.) un ārpus Latvijas – Osnabrikas Mateja un Leipcigas Šonefeldes piemiņas baznīcas draudzes Vācijā, Klipanas draudze Zviedrijā un Bostonas draudze ASV.

Baznīcas vēsture.Limbažu Sv. Jāņa baznīca uzcelta 1680.gadā un ir tipiska klasiciskā baroka celtne. Celtniecību organizēja un finansēja Rīgas rāte, jo Limbaži piederēja Rīgas pilsētai. ( Par to liecina arī Rīgas ģērboņi virs baznīcas rietumu un dienvidu ieejas durvīm) Baznīcas projekta autors ir Ruperts Bindenšū. Baznīca trīssimts gadu laikā piedzīvojusi daudz pārmaiņu - cietusi ugunsgrēkos, vairākkārt atjaunota remontēta. Tomēr tā savu sākotnējo izskatu būtiski nav mainījusi. Baznīcas dārzā atrodas 1923.gadā pēc arhitekta P.Kundziņa meta celtais piemineklis 1914-1920.gadā Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem Limbažu apkārtnes cīnītājiem.

DIEVKALPOJUMI -  ik svētdienu plkst. - 10.00, ceturtdienās plkst. 18.00

KRISTĪBU, IESVĒTĪBU MĀCĪBAS PIEAUGUŠAJIEM - lūdzu kontaktēt ar mācītāju

Mācītāja pieņemšanas laiks – ceturtdienās, 16.00-18.00


Bībeles skola sestdienās plkst. 9.00

Jauniešu vakari sestdienās plkst. 18.00

Alfa kurss sestdienās plkst. 18.00

 DRAUDZES  DARBINIEKI

  • Draudzes priekšniece Zinta  Vavilova, 29430665, apmeklētājus pieņem ceturtdienās no 14.00 - 16.00 
  • Draudzes sekretāre Zigrīda Zēģele tālr. 64021629, pieņemšanas laiks: ceturtdienās 11.00-14.00
  • Diakonijas darbs 
  • Draudzes koris – diriģente Lāsma Olsone, mēģinājumi  trešdienās plkst. 16.00
  • Svētdienas skola, svētdienas plkst. 12.00 draudzes namā
  • Jauniešu ansamblis, vadītāja Liene Blumere 
  • Sadraudzība ar māsu draudzēm ārvalstīs

 

 

LIMBAŽU BAPTISTU DRAUDZE

 Draudzes vēsture

      Limbažu baptistu draudze dibināta 1908. gadā. Pirmie dievkalpojomi noturēti nelielā privātmājā Jūras ielā 32.,  pēc tam draudzes  darbinieka Pētera Poreja mājā Dārza ielā 4. No 1949. gada līdz 1993. gada 7.novembrim draudze dievkalpojumus notur Limbažu ev. lut.baznīcas sakristejas telpā. 1992. gada 9. jūlijā mācītāja Hugo Medņa atraitne Dagmāra Medne uzdāvina draudzei denacionalizācijas ceļā atgūto namu Dzirnavu ielā 4, kur kopš 1993. gada 14. novembra draudzei notiek regulāri dievkalpojumi.

  • Draudzes dievkalpojumi notiek svētdienās plkst. 11.00 un trešdienās plkst. 19.00 Limbažos Dzirnavu ielā 4.  Kontakttelefons - 64022242, 64021476, draudzes padomes priekšsēdētājs - Valters Reiznieks (64023516)

e-pasts:  limbapt@apollo.lv

Sīkāka informācija: http://www.home.lv/limbapt

Priekšnesuma dievkalpojumi - katra mēneša 4.svētdienas dievklpojums

  • Svētais vakarēdiens - katra mēneša 1.svētdienā pēc dievkalpojuma
  • Draudzes kora mēģinājumi - svētdienās plkst. 9.30
  • Svētdienas skola pieaugušajiem - svētdienās pēc dievkalpojuma (ap plkst.12.45) ; svētdienas skola bērniem - svētdienās plkst. 13.00 (trijās vecuma grupās). Svētdienās plkst. 14.00 - sadraudzība jauniešiem. 

 

LIMBAŽU VASARSVĒTKU DRAUDZE

 Draudzes dievkalpojumi

  •  svētdienās - 19.00
  •  ceturtdienās - 19.00 , Limbažos, Parka ielā 7 (Teātra mājā)

Vasarsvētku draudzes mācītājs - Modris Ozolinkēvičs, 29726559

Kontakttelefons Limbažos - 26320422, Mārcis Jencītis

 

LIMBAŽU ROMAS KATOĻU DRAUDZE   

 

            Draudze Limbažos dibināta ap  1930. gadu, taču padomju okupācijas laikā tās darbība tika pārtraukta. Tā atjaunojās 1993. gadā un regulārus Dievkalpojumus noturēja Vītolu privātmājā Limbažos, Siguldas ielā 2. Draudzes vēlmi būvēt savu baznīcu atbalstīja arhibīskaps Jānis Pujāts un 1995. gadā tika iesvētīti jaunceļamās Limbažu katoļu baznīcas pamati. Firma “Kubs” baznīcu uzcēla īsā laikā un jau 1996. gada 9. jūnijā Rīgas arhibīskaps metropolīts Jānis Pujāts to iesvētīja Svētā Laurīcija godam. Šis ir pirmais pēc Otrā pasaules kara no jauna uzceltais katoļu dievnams Latvijā.

Jaunajā baznīcā Dievkalpojumi notiek svētdienās pulksten 14.00 . Baznīcā notiek arī garīgās mūzikas koncerti.

Draudzē kalpo prāvests Agris Klovāns. Draudzē ir aptuveni  pusotra simta locekļu, valdē darbojas 25 cilvēki. Ir Rožukroņa pulciņš. Draudzes locekļi tiek sagatavoti kristībām, iesvētībām, laulībām. Bērnus un jauniešus iesvētībai gatavo Iveta Sotnika. Svēto misi vada arhibīskaps Jānis Pujāts

Tuvāku informāciju var iegūt pie Henrika Sprukuļa - priestera palīga saimnieciskajos jautājumos ( tālrunis 64070994).

Limbažu Romas katoļu baznīca atrodas Kr. Barona ielā 2 ( pie Limbažu - Alojas ceļa).

 

SEPTĪTĀS DIENAS ADVENTISTU BAZNĪCAS LIMBAŽU DRAUDZE

 

Limbažos adventistu vēsts pirmo reizi atskanēja 1921. gadā, kad misijas darbam Limbažos tika nosūtīts evaņģēlija darbinieks Zommers ar sievu. Zommera sieva sāka izplatīt adventistu literatūru un ielūgumus uz sapulcēm, kuras arī bija labi apmeklētas.

1922. gada pavasarī sekoja kristības, kurās derību ar Dievu slēdza 12 cilvēki. (Starp tiem arī Kolkāne — tagadējā Adventistu Baltijas Ūnijas vadītāja, mācītāja Valda Zilgalvja vecmāmiņa). Tūlīt pēc kristībām — 1922. gadā — tika dibināta adventistu Limbažu draudze, kurai pievienojās arī grupiņa no Vitrupes. Pirmais draudzes vecākais bija Alfrēds Holms no Vitrupes.

1930. gadā draudzes locekļu skaits ir 22 cilvēki. Pēc tam, kad Latvijas valdība izdeva likumu, kas prasīja, ka reliģiskas draudzes mazākais draudzes locekļu skaitam jābūt vismaz 50 locekļiem, visas Limbažu rajona draudzes apvienojās vienā draudzē, izvēloties Salacas draudzi, jo draudzes locekļi galvenokārt dzīvoja Salacas upes lejteces rajonā.

Aktīva darbība Limbažu pilsētā atjaunojās 1990. gadā, kad tiek iesvētītas Limbažu draudzes jaunās telpas Burtnieku ielā 5-6. Līdz 1992. gada augustam dievkalpojumi notiek 2 reizes mēnesī, kurus vada mācītājs Modris Lapa.

1992. gada augustā atjaunojās arī Limbažu draudze, kurā apvienojās Limbažu rajonā dzīvojošie Siguldas un Salacas draudžu locekļi. Kopš draudzes atjaunošanas 1992. gadā līdz 2005. gada maija beigām draudzi vada mācītājs Dzintars Ozoliņš. Pēc tam no 2006. gada oktobra — mācītājs Guntis Bukalders.

Šobrīd Limbažu draudzē ir 44 draudzes locekļi.

Par Adventistu Baznīcu:
Septītās dienas Adventistu Baznīca ir strauji augoša pasaulplaša protestantiskā novirziena kristīgā Baznīca, kas apvieno aptuveni 18 miljonus ticīgo vairāk nekā 200 pasaules valstīs. Adventistu Baznīca aicina uz personīgu, glābjošu attiecību izveidošanu ar mūsu Kungu Jēzu Kristu, sagatavošanos Viņa otrajai atnākšanai, mūsu dzīves saskaņošanu ar Dieva gribu, kāda tā atklāta Vecās un Jaunās Derības rakstos, un veselīgu dzīvesveidu, uzsverot visu cilvēka dzīves jomu vienotību Dieva pagodināšanā.

Kopš 2008. gada 1. maija Septītās dienas Adventistu Baznīca Latvijā ir atzīta par tradicionālu kristīgo konfesiju.

Mūsu adrese:
Septītās dienas Adventistu Baznīcas Limbažu draudze
Burtnieku iela 5–6
Limbaži, LV–4001
Latvija

www.limbazi.adventisti.lv

Dievnams atrodas Limbažu centrā, blakus tūrisma Informācijas centram, 15 m no Limbažu muzeja.

  • Draudzes mācītājs: Guntis Bukalders
    tālr. +371 2943-1485, e-pasts guntis@baznica.lv
  • Draudzes vecākais: Gunārs Numurs
    tālr. +371 2832-2680

Dievkalpojumu laiki:

  • Bībeles izpētes stundas draudzei notiek katru sestdienu plkst. 11:00 (jauniešiem atsevišķi)
  • Dievkalpojumi notiek katru sestdienu plkst. 12:30.
  • Svētais Vakarēdiens — katra ceturkšņa otrajā sestdienā.

Bībeles stundas interesentiem pēc iepriekšējas pieteikšanās pie draudzes mācītāja vai draudzes vecākā. Pirms kristībām obligāta Bībeles pamatu apguve.

 

 

Baznīcas, reliģiskās organizācijas Limbažu rajonā

 

Nosaukums

Adrese

Tālrunis

Ainažu baptistu draudze

Ainaži, K. Barona 8

64043333
Alojas Evaņģēliski luteriskā draudze

 Aloja, Baznīcas 4

64034291

Augstrozes Evaņģēliski luteriskā draudze

 Umurgas pag., Augstroze

64029645

Augstrozes Evaņģēliski luteriskā draudze, Betijas svētdienas skola

 Limbaži, Ezeru 1

64022710

Katrīnas Evaņģēliski luteriskā draudze

 Viļķenes pag., Viļķene

64063162

Lēdurgas Evaņģēliski luteriskā draudze Lēdurgas pag., "Miezīši" 64064601
Lielsalacas Evaņģēliski luteriskā draudze Salacgrīva, Baznīcas 2 64041251
Liepupes Evaņģēliski luteriskā draudze Liepupes pag. ,Liepupe 29268389
Rozēnu - Staiceles Evaņģēliski luteriskā draudze Staicele, Kalēju 3 64035234
Salacas Septītās dienas adventisktu draudze Salacgrīva, Zvaigžņu 13 64041219
Skultes Evanģēliski luteriskā draudze Dievkalpojumi  notiek
svētdienās plkst. 13:00
Mācītājs
Ivo Pavlovičs
ivopavlovics@inbox.lv
t. 29449558
Salacgrīvas Sv. Marijas Goreti baznīca Salacgrīva, Valmieras 2 64041303
Umurgas Evaņģēliski luteriskā draudze Umurgas pag., Umurga, Parka 2 64029582

 

Kalendārs

01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 01 02 03 04